صرفه‌جویی ۸۰ میلیارد تومانی با کاهش مصرف بنزین در تهران

اگر فقط روزی ۲ میلیون لیتر مصرف بنزین تهران کاهش یابد، با احتساب قیمت فوب خلیج‌فارس بنزین (۴۰ هزار تومان) ۸۰ میلیارد تومان در روز صرفه‌جویی محقق خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا، مرتضی عابدینی، مدیر تأمین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت در نیروگاه‌ها ذخیره شده که این عدد یک میلیارد و ۴۱ میلیون لیتر بیش از ذخیره‌سازی نیروگاهی در سال گذشته و معادل ۹۰ درصد ظرفیت مخازن نیروگاهی کشور است.

وی با اشاره به اینکه حمل روزانه سوخت به باقی نیروگاه‌ها نیز در حال انجام است، افزود:‌ برخی مخازن ذخیره‌سازی نیروگاه‌ها در شرایط تعمیر و نگهداری به سر می‌برند که از وزارت نیرو خواستیم هرچه زودتر این تعمیرات را انجام دهند تا بتوانیم در فرصت باقیمانده، این مخازن را نیز تکمیل کنیم.

مدیر تأمین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان مردادماه یک میلیارد و ۲۵۸ میلیون لیتر نفت‌گاز بیشتر در مخازن نیروگاهی ذخیره‌ شده که حاکی از رشد ۵۰ درصدی ذخایر نفت‌گاز نیروگاهی در سال جدید است. امیدواریم با ذخیره‌سازی مناسب انجام‌شده، کمبودی نداشته باشیم و آماده هستیم در سخت‌ترین شرایط نیاز نیروگاه‌ها را تأمین کنیم.

عابدینی افزود: با تلاش همکاران شرکت گاز و افزایش تولید در پالایشگاه‌های گازی و برنامه‌ریزی منسجمی که در اورهال پالایشگاه‌های گازی بود، ذخیره‌سازی مناسبی انجام شده است. آمارها نشان می‌دهد مصرف نفت‌گاز در پنج ماه سال، در نیروگاه‌ها ۷۰ درصد و مصرف نفت‌کوره ۳۶ درصد کاهش یافته و معادل کاهش ۵۷ درصدی مصرف سوخت مایع در کشور است که ذخیره‌سازی شده است.

پنج‎ ‎شرکت در صف عرضه اولیه بورس
پنج‎ ‎شرکت در صف عرضه اولیه بورس تهران
سود سپرده‌های بانکی، معاف از مالیات (2)
سود سپرده‌های بانکی، معاف از مالیات
Identifier Free Crude Oil Tanker Galveston Texas
مذاکره مستقیم خریداران خصوصی چینی با ایران
قدر می‌توانیم ارز از کشور خارج کنیم؟
چقدر می‌توانیم ارز از کشور خارج کنیم؟
نرخ رشد نقدینگی نزولی شد
نرخ رشد نقدینگی نزولی شد
خاندوزی
خطر ناترازی در کمین بودجه ۱۴۰۳ ‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *