عرضه سهام بزرگترین زیست‌پالایشگاه ایران

نخستین شرکت سهامی عام پروژه و بزرگترین زیست پالایشگاه ایران جهت عرضه در بازار سرمایه آماده می‌شود و قرار است نخستین عرضه این زیست‌پالایشگاه در بورس تهران مهر امسال به انجام برسد.

به گزارش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، قرار است همایش معرفی سهام شرکت «گسترش سوخت سبز زاگرس» با نماد «شگستر» با حضور فعالان بازار سرمایه، فردا (سه شنبه، چهارم مهر)‌۱۴۰۲ در سالن همایش های شرکت بورس اوراق بهادار برگزار شود تا برنامه های جاری و وضعیت مالی شرکت تشریح شود و مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

قرار است نخستین عرضه این زیست پالایشگاه ایران و خاورمیانه با نماد شگستر در بورس تهران در مهر امسال به انجام برسد.

شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس، زیرمجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است و دو زیست پالایشگاه بیواتانول در استان های کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد را در دست ساخت دارد. ایدرو تا کنون سه‌هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است که زیست پالایشگاه نخست سال ۱۴۰۲ تکمیل می‌شود و دومی سال ۱۴۰۵ تکمیل شده و به بهره برداری می‌رسد.

هدف اصلی این پروژه‌ها، بهبود کیفیت بنزین مصرفی است. با جایگزینی الکل سوختی (بیواتانول) به جای MTBE، علاوه بر کاهش آلایندگی محیط زیست، هزینه‌های پالایشگاه‌های تولید بنزین نیز کاهش می‌یابد. در سال های اخیر بیواتانول با اقبال گسترده‌ای از سوی کشورهای پیشرفته همراه شده است و تولید این محصول در آینده رو به افزایش خواهد بود.

پنج‎ ‎شرکت در صف عرضه اولیه بورس
پنج‎ ‎شرکت در صف عرضه اولیه بورس تهران
سود سپرده‌های بانکی، معاف از مالیات (2)
سود سپرده‌های بانکی، معاف از مالیات
Identifier Free Crude Oil Tanker Galveston Texas
مذاکره مستقیم خریداران خصوصی چینی با ایران
قدر می‌توانیم ارز از کشور خارج کنیم؟
چقدر می‌توانیم ارز از کشور خارج کنیم؟
نرخ رشد نقدینگی نزولی شد
نرخ رشد نقدینگی نزولی شد
خاندوزی
خطر ناترازی در کمین بودجه ۱۴۰۳ ‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *