پیش‌بینی بازگشت قیمت شکر به نرخ مصوب

دبیرانجمن صنایع قند و شکر اعلام کرد: هیچ کمبودی در تنظیم بازار و تامین شکر نداریم و در چند روز آینده قیمت شکر به نرخ مصوب خود باز می‌گردد.

به گزارش ایرنا، «بهمن دانایی» درباره وضعیت تولید و توزیع شکر در بازار افزود: کارخانجات قند از دهم شهریور ماه چغندر قند را تحویل گرفته و کار خود را آغاز کرده‌اند.

وی پیش بینی کرد با توجه به وضعیت تولید و ورود نیشکر به کارخانجات؛ در نیمه دوم سال جاری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید و به بازار عرضه شود.

دبیر انجمن صنایع قند و شکر تصریح‌کرد: اکنون در سراسر کشور ۲۹ کارخانه چغندر وجود دارد که تا هفته آینده فعالیت خود را به صورت کامل آغاز می‌کنند و ۹ کارخانه نیشکر هم از هفته دوم مهر شروع به کار می‌کنند.

وی گفت: با شروع بهره‌برداری از کارخانجات چغندرقند، بخش خصوصی شکر تولیدی خود را بدون محدودیت به بازار عرضه خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، در پی افزایش قیمت شکر در بازار در هفته های گذشته به کیلویی ۴۵ هزار تومان، دولت برای تنظیم بازار این محصول علاوه بر تشدید نظارت‌ها بر بازار، اقدام به توزیع شکر در فروشگاه های زنجیره ای کرد تا این محصول بدون واسطه به دست مصرف کنندگان برسد که تاکنون نیز این روند با موفقیت روبه‌رو شده است تا جایی که مصرف کنندگان با کمبودی در بازار روبه‌رو نشدند.

پنج‎ ‎شرکت در صف عرضه اولیه بورس
پنج‎ ‎شرکت در صف عرضه اولیه بورس تهران
سود سپرده‌های بانکی، معاف از مالیات (2)
سود سپرده‌های بانکی، معاف از مالیات
Identifier Free Crude Oil Tanker Galveston Texas
مذاکره مستقیم خریداران خصوصی چینی با ایران
قدر می‌توانیم ارز از کشور خارج کنیم؟
چقدر می‌توانیم ارز از کشور خارج کنیم؟
نرخ رشد نقدینگی نزولی شد
نرخ رشد نقدینگی نزولی شد
خاندوزی
خطر ناترازی در کمین بودجه ۱۴۰۳ ‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *